Fap pred punim tribinama u derbiju kola savladao Borac 1926 iz Čačka

Priboj/Čačak – U duelu dva prvoplasirana tima, fudbaleri pribojskog Fapa, nadigrali su na svom terenu, pred 2500 gledalaca, ekipu Borca 1926 iz Čačka sa 3:1 (0:1) u derbiju osmog kolo Srpske lige grupa Zapad i tako prišli lideru na tabeli na samo bod zaostatka. Strelci za “kamiondžije” bili su Plazinić u 62. i 87. minutu i Drašković u 64., dok je gol za Borac postigao Milekić u 37. minutu.

Pune tribine u Priboju, foto: PP Media

Domaćin susreta je u ovaj meč ušao sa druge pozicije i 17 osvojenih bodova, dok su gosti bili lideri sa četiri osvojena boda više. Klasično ispitivanje snaga na ovom meču trajalo je nekih 15-tak minuta, a zatim su oba sastava krenula sa napadima, lopta je više vremena bila u posedu FAP-a, ali su gosti iz jedne jako lepo akcije stigli do prednosti na isteku 37. minuta. Nakon kombinacije po desnoj strani, lopta je stigla do kapitena Čačana, Nikole Milekića koji je sa ivice kaznenog prostora smešta u mrežu, 1:0 za Borac.

Trgli su se domaći, krenuli su ofanzivnije i do kraja poluvremena su uspeli da zatresu mrežu rivala, ali je pogodak poništen zbog faula u napadu.

Krenuli su domaći silovito od starta nastavka, izvršene su i izmene u postavi, što je izgleda bilo i presudno za dalji tok susreta. Gosti su imali prednost na svojoj strani, smirili su igru, ali im se to obilo o glavu.

Na isteku 62. minuta Veljko Plazinić je doneo izjednačenje domaćinu na veliku radost mnogobrojne publike na tribinama u Priboju, 1:1. Samo tri minuta kasnije FAP dolazi do potpunog preokreta, Srđan Drašković savladao je mladog Stanića, 2:1.

Probali su gosti da se „oporave“ od dva brza gola u njihovoj mreži, ali se domaći nisu opuštali, već su do kraja meča još jednom zatresli mrežu Borca. Na isteku 87. minuta Plazinić je svojim drugim pogotkom postavio konačnih 3:1 u korist sastava iz Priboja.

U sledećem kolu Čačani dočekuju Budućnost Krušik, dok FAP ide na noge ekipi Vrelo Sporta.